Kakemono - A felfüggesztett pillanat

Japán fali tekercskép-kiállítás Gyokusen Kasagi, Taeko Tsunoda, Shiei Kamano, Rinsetsu Yoshikawa japán képzőművészek alkotásaiból. A kakemono a montírozás és a festmény együttese, képtípusai széles skálán mozognak, a buddhista ábrázolásoktól és szútraszövegektől kezdve a legkülönfélébb világi táj- és alakos ábrázolásokon át egészen a korra jellemző japán versformákig: a tankáig, a haikuig. A kiállítás a kecskeméti Aomori Magyar-Japán Baráti Kör támogatásával jött létre.

Időpont:március 5-től április 1-ig
Beküldve:február 20.