Richard Wagner művészete - Trisztán és Izolda

Az Országos Idegennyelvű Könyvtár és Zeneműtár

szeretettel vár minden kedves érdeklődőt

2013. március 7-én, csütörtökön 17 órára

Richard Wagner művészete

című sorozatunk hatodik előadására

Trisztán és Izolda

Az előadást tartja: dr. Eisler Péter

2013-ban az egész világon ünnepeljük Richard Wagner születésének 200. évfordulóját.

A sorozat célja megszerettetni Wagner művészetét mindazokkal, akik eddig még nem ismerik. Az előadásokon ugyanakkor a Wagner-rajongók is hallhatnak, láthatnak érdekességeket.

A „Trisztán és Izolda” (Tristan und Isolde) Richard Wagner egyik háromfelvonásos operája. Librettóját a zeneszerző írta Gottfried von Straßburg versregénye alapján. A bemutatóval kapcsolatban Wagner több színháznál is próbálkozott, de mindenhol visszautasították.

II. Lajos bajor király közbenjárásával Münchenben mutatták be a Königliches Hof- und Nationaltheaterben 1865. június 10-én. A bemutató nem aratott zajos sikert, a darab 10 év múlva indult diadalútjára. A „Trisztán és Izolda” háromfelvonásos opera, játékideje közel négy és fél óra. Hosszúsága ellenére története, harmóniája, újításai, zenéjének „mágneses” ereje az egyik legnagyobb hatású wagneri operává emelte.

Helyfoglalás érkezési sorrendben!

A belépés díjtalan! Zeneműtárunk és rendezvényeink támogatására adományokat köszönettel elfogadunk!

Helyszín:

Országos Idegennyelvű Könyvtár és Zeneműtár - Rendezvényterem

„2010-ben az Év Könyvtára”

1056 Budapest, Molnár utca 11.

Tel.: (06-1)318-36-88

További információ:

www.oik.hu;

zenemutar@oik.hu

Helyszín:Országos Idegennyelvű Könyvtár
Cím:1056 Budapest, Molnár u. 11.

Célcsoport: Országos Idegennyelvű Könyvtár
Beküldve:2013. március 6.