holnap 18 óra
Mi az, hogy gusztustalan? Hogy változott a tisztaságról alkotott fogalmunk? Miért tűntek el egyes járványok önmaguktól? Ez csak néhány kérdés azok közül, aminek nyomába eredünk Lőrinc László az AKG történelemtanára vezetésével, most megjelent Életmódtörténet sorozatának legújabb kötete kapcsán, ami több mint fél évezred anyagi világát mutatja be sok képpel, eredeti szöveggel. Lőrinc László beszélgetőpartnere Magyar László András orvostörténész (Semmelweis Orvostörténeti Múzeum, Könyvtár és Levéltár)
augusztus 1-től augusztus 25-ig
Jesper Kunuk Egede, Budapesten élő szabadúszó szövegíró és Jonas Jens Brogaard, az Air Greenland pilótája Grönlandról készült lenyűgöző fotókiállítása az Óbudai Platán Könyvtárban. Megtekinthető a könyvtár nyitvatartási idejében.
augusztus 22. 17 - 18 óráig
Mesefoglalkozásra várjuk az 5-10 éves korú lelkes kalandorokat! A fakéreg mögül előbújnak a mesék... Ha szereted a kreatív ügyességi, logikai feladványokat és játékokat, itt a helyed! A program ingyenes.